Makroekonomie

/, Praha, Zlín/Makroekonomie
Makroekonomie2020-02-24T07:44:38+00:00

Project Description

Cílem kurzu se seznámit pedagogy s moderní výukovými metodami vhodnými do hodin společenských věd a ekonomických předmětů.

Cena kurzu: 1 720 Kč

Čas konání: bude upřesněno

Místo konání: bude upřesněno

Číslo akreditace: MSMT – 32850/2018-1

V ceně kurzu je zahrnuto drobné občerstvení.

Kurz je rozdělen do 3. přednášek vedených formou ukázkové hodiny. Účastníkům kurzu budou poskytnuty studijní materiály.

Úvod: 

Proč učit ekonomii a jak vysvětlovat základní ekonomické pojmy. Závěry z výsledků Ekonomické olympiády, největší vědomostní soutěže z oblasti ekonomie a finanční gramotnosti v ČR. 

1. Přednáška –  základní ekonomické principy
Praktická ukázka vyučovací hodiny pro práci s modelem nabídky a poptávky, tržní rovnováha, přebytek výrobce a přebytek spotřebitele. Účastníkům kurzu budou poskytnuty pracovní listy a případová studie.

2. Přednáška – A. Smith – základní ekonomické principy
Přednáška představí základní přínosy zakladatele ekonomické vědy A. Smithe. Objasníme jeho teoretické příspěvky v teorii výroby a dělby práce, fungování trhu a mezinárodního obchodu. Ukážeme však také jeho chyby v objasnění podstaty ceny a hodnoty, a jak je možné jeho omyly vyobrazit moderními grafickými nástroji ekonomické vědy. Účastníci kurzu tak budou moci lépe studentům vysvětlit fundamenty moderní ekonomie i slepé uličky, kterými se na začátku svého vývoje ubírala.

3. Přednáška – teorie veřejné volby (Public choice)
Přednáška představí historické pozadí vzniku  teorie veřejné volby, základní myšlenky a hlavní proudy v rámci teorie školy veřejné volby a praktické ukázky aplikace této teorie na současné společenské otázky

Zásady ochrany osobních údajů GDPR